Magyar versenyzőként Strasszer Zsófia, a budapesti Keleti Károly Szakgimnázium tanulója nyerte meg az Európai Pénzügyi Kvíz elnevezésű megmérettetés döntőjét – írja a Világgazdaság. Az idei esztendőben a 28 részt vevő európa állam 50 ezer diákjából került ki az 55 nemzeti győztes.
A korábban Brüsszelben megrendezett, a pandémia miatt viszont második éve online formában, angol nyelven megvalósuló páneurópai versenyen – melyet az European Money Week rendezvénysorozat keretében hirdettek meg – a budapesti Keleti Károly Szakgimnázium tanulója hibátlan teljesítménnyel verte a mezőnyt.
A Világgazdaság azt írja, hogy az Európai Bankföderáció által életre hívott European Money Week rendezvénysorozat célja, hogy már fiatalkortól segítse a pénzügyek iránt érdeklődő diákokat ismereteik bővítésében, és felhívja a figyelmüket a mindennapi pénzügyi tudatosságra.
Magyarország 2014 óta résztvevője az European Money Week eseményeknek a széleskörűen ismertté vált PÉNZ7 programmal, amely az európai országok között immár hagyományosan az egyik legtöbb fiatalt elérő esemény. A hétéves múltra visszatekintő PÉNZ7 rendezvénysorozaton az idén 171 ezer, hét év alatt pedig több mint 1,1 millió általános és középiskolás foglalkozott szervezett keretekben a pénzügyi alapismeretekkel.
A PÉNZ7 missziója, hogy felhívja a figyelmet a pénzügyi tudatosságra, a pénzügyi kultúra fejlesztésének fontosságára, a vállalkozói kedv megteremtésének, az üzleti ismeretek megalapozásának lehetőségére az iskolákban.
A PÉNZ7-et – az Emberi Erőforrások Minisztériumának szakmai támogatásával – 2015-ben a Magyar Bankszövetség a Pénziránytű Alapítvánnyal együttműködésben indította el. A programhoz szervezőpartnerként csatlakozott a Pénzügyminisztérium mellett az Innovációs és Technológiai Minisztérium, valamint a Junior Achievement Magyarország Alapítvány is. 2017-től az EMMI a témahetet a tanév hivatalos rendjébe is beillesztette.
Az Európai Pénzügyi Kvíz magyar döntőjét a PÉNZ7 részeként rendezték meg 78 hazai diák online vetélkedésével. A 15-16 éves fiatalok között megvalósult verseny magyar és angol nyelvű kérdésekkel mérte fel a pénzügyi jártasságot, tudatosságot. A hazai döntő két legjobb eredményű diákja képviselte hazánkat a nemzetközi megmérettetésben:
Strasszer Zsófia a Budapesti Gazdasági SZC Keleti Károly Közgazdasági Szakgimnáziumából, felkészítő tanára Hegyi Viktória, és Borbély Attila Norbert a Soproni SZC Hunyadi János Technikumából (Csorna), felkészítő tanára Horváthné Kocsis Katalin.
Most is megmutatkozott, hogy a tudás kamatozik – mondta gratulációjában a 15 éves győztesnek Kovács Levente, a Magyar Bankszövetség főtitkára. Mindez persze nem sikerülhetett volna Zsófi szorgalma, magabiztos nyelvtudása és felkészítő tanára, Hegyi Viktória munkája nélkül. A verseny hazai főszervezőjeként a Magyar Bankszövetség köszönetét fejezte ki a PÉNZ7 keretprogram szervezésében részt vállaló intézmények elkötelezett munkájáért, valamint a több mint 2000 részt vevő pedagógus és 700 pénzügyi, vállalkozói önkéntes szerepvállalásáért. A fiatalok és a szakértők közösen a pénzügyi tudatosságra fordított energiája hozta meg első komoly nemzetközi eredményt az European Money Quiz versenyen való sikerrel.
Wim Mijs az Európai Bankföderáció vezérigazgatója köszöntőjében felhívta a fiatalok figyelmét arra, ha növelik pénzügyi tudásukat, nagy valószínűséggel a megtakarításaikat is gyarapítani fogják, amiből akár hobbijaikra is költhetnek – mindezt az évek óta bővülő gitárgyűjteményének kapcsán saját példáján keresztül mutatta be.
A győztes és iskolája az Európai Bankföderáció által felajánlott 3000 eurós fődíjában részesül.
(Forrás: Világgazdaság)