Átadták az Év Széchenyi Vállalkozása díjakat, az idén másodszorra a Gróf Széchenyi Család Alapítvány művészeti díjaival együtt – közölte az alapítvány szerdán az MTI-vel.
A vállalkozási díjakat olyan hazai gazdasági szereplőknek ítélik évente, amelyek teljesen, vagy többségi magyar tulajdonban vannak, nyitottak a megmérettetésre, és valamely területen kimagasló teljesítményt nyújtanak.
„A művészeti díjazottak Széchenyi-örökség Okmányt kapnak a Széchenyi család ma élő tagjai elismeréseként, a magyar nyelv ügyéért tett erőfeszítéseikért, valamint egész munkásságuk alatt nyújtott művészi teljesítményükért” – írták.
A fődíjat a Barta Autó 200 Kft., a Jona-Drink Kft. és a Steixner István/Steixner LeatherArt érdemelte ki. A felelős Széchenyi üzleti vállalkozása díjat a Bau-Styl Kft., a Foldana Pénzügyi Zrt. és az Agrabona Kft. képviselői vehették át. Az agrárminiszter által alapított vidékfejlesztési díjban a Boróka Farm Családigazdaságot részesítették.
A legsikeresebb vállalkozás-legsikeresebb fiatal vállalkozó díjat Patocska Olivér/ OFE Stúdió/OliverFromEarth vehette át, míg a mobilitási díj a Bau-Styl Kft.-é lett. Az innovációs díjat a KC Struktur Kft.-nek ítélték oda, a termelékenységért járó díjban Martin Imre/Ferdinánd Monarchia Étterem & Cseh Sörház részesült. A társadalmi felelősségvállalásért Terék József vehetett át Széchenyi díjat.
Család-különdíjat az idén a Caprovius Élelmiszeripari és Kereskedelmi Kft., az Óvártej Zrt. és Bartolák Mária/Frankó Tanya Haluskaház kapott. A Magyar Dráma Napja alkalmából Széchenyi-örökség Okmányt Buda Ferenc – Kossuth-díjas költő, Dörner György – Kossuth-díjas színművész, Gregor Bernadett – Jászai Mari-díjas színművész, Kocsis István – József Attila-díjas drámaíró, Körtvélyessy Zsolt – Jászay Mari-díjas színművész, Mécs Károly – Kossuth-díjas színművész, Udvaros Dorottya – Kossuth-díjas színművész vehetett át.
(Forrás: MTI)
(Borítókép: Wikipédia)