Kikapott a szentendrei kosárlabda csapat az ELTE BEAC-tól

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Január 5-én, szerdán este játszotta le idei első bajnokiját a Szentendrei KSE. A helyi kosarasok az NB II-es Közép-csoport 11. fordulójában az ELTE BEAC alakulatát fogadták és nagy csatában 70:82-es vereséget szenvedtek.

A Várady-Szabó Mihály Tornacsarnokban lejátszott mérkőzést a Szentendre kezdte jobban: a Dorogi Erik – Waigand Ágoston – Erdődi Péter – Korompay Levente – Sólyom Zsigmond kezdőötössel felálló vendéglátók 22-17-re húzták be az első negyedet. A másodikban viszont 13-17-re maradtak alul, így a félidőben 35-34-es eredménnyel vonultak pihenőre a felek.

A szünet után igazán belendült az ELTE BEAC, a harmadik negyedben tíz góllal növelték tovább az előnyüket (15-25). Az utolsó tíz percben megpróbált szépíteni a Szentendre, de 20-23-ra az utolsó negyedet is elveszítették.

Hazai részről Sziklai Gyula volt a legeredményesebb a január 5-i bajnokin, összesen 14 pontot dobott, de Zahorán Bertold Béla (12), Erdődi Péter (11) és Waigand Ágoston (10) is szépen termelte a pontokat.

A következő bajnokit január 13-án, idegenben vívják meg a Honvéd Ludovika ellen.

(Forrás: hunbasket.hu)