Sarokcsiszolóval próbálta megszerezni egy cég páncélszekrénybe rejtett kincseit a terhelt. Megzavarták a cselekmény közben, ezért félbehagyta a zsákmányszerzést. Ellene a Dunakeszi Rendőrkapitányság nagyobb értékre, dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás bűntette miatt indított eljárást, a Budakörnyéki Járásbíróság nyomozási bírája pedig 2022. március 24-én elrendelte a terhelt letartóztatását.
2022. március 22-én a gyanúsított egy kft. telephelyén lévő iroda tetejét megbontotta. Miután bejutott a helyiségbe készpénzt és mobiltelefont tulajdonított el, illetve megpróbált flex-szel kettévágni egy páncélszekrényt. Mivel a cselekmény közben megzavarták, ezért a férfi elmenekült a helyszínről, majd a történtektől nem messze a pénzt és a mobiltelefont hátrahagyta.
Az eddigi adatok szerint a cselekménnyel okozott kár 600.000 forint – ami megtérült –, míg a rongálással okozott kár 400.000 forint.
Hasonló cselekmények miatt a gyanúsított ellen más ügyben is zajlik eljárás. Emiatt, illetve a férfi előéletét figyelembe véve feltehető, hogy szabadlábon hagyása esetén újabb bűncselekményt követ el. Továbbá a terhére róható cselekmény, illetve a súlyosító körülmények miatt kiszabható büntetési tételre (7 év 6 hónap szabadságvesztés) figyelemmel a terhelttel szemben fennáll a szökés, elrejtőzés veszélye, ezért a letartóztatása indokolt.
A Budakörnyéki Járásbíróság nyomozási bírója meghallgatta a gyanúsítottat és az ügyészi indítvány elutasítását követően elrendelte a férfi bűnügyi felügyeletét az elsőfokú bíróságnak a tárgyalás előkészítése során hozandó határozatáig, de legfeljebb 2022. július 24-ig.
A bíróság a szökés, elrejtőzés veszélyét nem állapította meg a gyanúsítottal szemben, viszont a bűnismétlés veszélyét igen. Ugyanakkor ennek megakadályozása a bíróság szerint enyhébb kényszerintézkedéssel is biztosítható.
A döntést a gyanúsított és a védő tudomásul vette, az ügyész fellebbezett ellene, így a végzés nem végleges, de végrehajtható.
Forrás: Budapest Környéki Törvényszék