A megkérdezett magas nettó értékű műgyűjtők 88%-a érdeklődik az NFT-k vásárlása iránt

Pinterest LinkedIn Tumblr +

A magas nettó vagyonú (HNW) hagyományos műgyűjtők elképesztő 88%-a nyilatkozott úgy, hogy érdeklődik a digitális műalkotások NFT-k formájában történő vásárlása iránt – derült ki egy, a 2022-es művészeti piacról szóló új jelentésből. Minderről pedig a Cryptonews cikkében olvashatunk.

Az Art Basel éves művészeti kiállítás és a svájci bankóriás, az UBS által közösen közzétett „The Art Market 2022” jelentés szerint a digitális művészet piacán az aktivitás valószínűleg erős marad 2022-ben is, ahogy egyre több hagyományos műgyűjtő lép be ebbe a térbe.

És míg a felmérésre válaszoló HNW-egyének 88%-a állította, hogy érdeklődik az NFT-k vásárlása iránt, csupán 4%-uk mondta azt, hogy „egyáltalán nem érdekli”.

A beszámoló rámutatott az NFT-k iránti növekvő érdeklődésre, és a következőt jelentette ki:

„2021 egyik legjelentősebb fejleménye a tágabb értelemben vett művészeti iparban az NFT-k iránti érdeklődés robbanásszerű növekedése volt, még akkor is, ha egyelőre a legtöbb NFT-eladás a hagyományos művészeti piacon kívül zajlott.”

Továbbá a jelentés azt is kiemelte, hogy a megkérdezett HNW-befektetők több mint fele – egészen pontosan 56%-a – mondta azt, hogy nem csupán érdeklődik iránta, hanem valóban tervez is digitális műalkotást vásárolni.

Ez az arány még magasabb volt az ún. „millenniumi gyűjtők” körében, akiknek 61%-a tervezi NFT vásárlását.

Szintén az átlagosnál nagyobb érdeklődés mutatkozott a tajvani, szingapúri és egyesült királyságbeli gyűjtők körében, ahol a válaszadók több mint 60%-a nyilatkozott úgy, hogy már tervbe vette egy vagy több NFT vásárlását.

Az adatok 2339 magas nettó vagyonú gyűjtőnek a felmérésre adott válaszain alapultak, akik „aktívak a művészeti piacon” számos nagy országban, köztük az Egyesült Államokban, az Egyesült Királyságban, Kínában, Hongkongban és máshol.

„Nincsenek arra utaló jelek, hogy csökkenne az NFT-k iránti érdeklődés 2022-ben” – kommentálta a jelentés a megállapítások alapján. Hozzátette, hogy 2022 valószínűleg „beszédesebb év lesz” annak felmérésére, hogy az NFT-piacon tapasztalt növekedés fenntartható-e.

Mindeközben a jelentés felvázolt néhány kockázatot is az NFT szektorra nézve, mondván, hogy „bárki újonnan létrehozhat egy NFT-t nagyon alacsony áron”.

Ez akkor is megtörténhet, „ha még joguk sincsen a tartalomhoz, és a szellemi tulajdonjogok megsértésével gyakran az általuk biztosított névtelenség miatt nehéz megtámadni” – áll a műpiaci jelentésben.

Hozzátette, hogy az alacsony minőségű művészet és a digitális művészet piacán tapasztalható nyílt csalások hajlamossá tették azt a „spekulatív vásárlásra és eladásra”, és kimondta, hogy ez könnyebbé is vált a digitális világ sokkal nagyobb tranzakciós sebességének köszönhetően.

A többi kulcsfontosságú megállapítást illetően a következők szerepeltek még a jelentésben:

  • A legtöbb kereskedő és aukciós ház „általában pozitívan” értékeli az NFT-k művészeti piacra gyakorolt ​​hatását.

  • A Sotheby’s és a Christie’s első osztályú aukciósházai 230 millió USD értékben adtak el NFT-t 2021-ben, miközben ezen cégek összesített bruttó bevétele meghaladta a 14 milliárd USD-t.

  • Az NFT-ket a hagyományos művészeti piacon kívül értékesítő platformok (mint például az OpenSea) „figyelemre méltóak voltak, és jelentős eladásokat generáltak 2021-ben”.

  • Mind a művészeti, mind a gyűjthető NFT-k értékesítése nőtt a hagyományos művészeti piacon kívüli online platformokon, a 2019-es 4,6 millió dollárról 2021-re 11,1 milliárd dollárra.

Forrás: Cryptonews.com
Fordította: Répási Erna
Képek: Pixabay

Megosztás.

A szerzőről

Hozzászólások lezárva.