A Pilisi Parkerdő Zrt., mint Konzorciumvezető sikeres támogatási kérelmet nyújtott be a Terület és Településfejlesztési Operatív Program Plusz keretében az „Aktív turizmus fejlesztése” TOP_Plusz-6.1.4-23 pályázati felhívásra. Az Irányító Hatóság a „FELLEG PARK fejlesztése” című projektet összesen 1 300 000 000 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesítette. Az európai uniós támogatás mértéke 100%.
A „FELLEG PARK fejlesztése” című projektet a Pilisi Parkerdő Zrt., mint Konzorciumvezető (megítélt támogatás: 370,41 millió Ft), továbbá két konzorciumi partnere, az Építési és Közlekedési Minisztérium (megítélt támogatás: 833,18 millió Ft) és az Aktív Magyarország Fejlesztési Központ Nonprofit Kft. (megítélt támogatás 96,41 millió Ft) hajtja végre, a Pilisi Parkerdő Zrt. Felleg Park elnevezésű átfogó turisztikai koncepciójának mentén.
A 2024.11.01. és 2029.02.28. között megvalósuló projekt célja a Visegrádhoz tartozó Mogyoró-hegyen, mintegy 20 hektár területen, egy komplex, országos szinten is egyedülálló, többfunkciós és interaktív elemekkel is rendelkező Ökoturisztikai központ létrehozása, emellett infrastruktuális fejlesztések történnek a Füvészkertben, valamint kijelölésre kerül a Fellegpark körtúra.
Az Ökoturisztikai Központ elérhetőségét javítja a mellette található parkoló felújítása. A Központban vadasparkot alakítanak ki: itt bemutatásra kerülnek a térségben őshonos állat és növényfajok. Különböző tematikus játszóterek és erdei élményterek jönnek létre. Felújításra és funkcionálisan bővítésre kerül a központi épület (Mócsai tanya), ebben vendéglátó, interaktív bemutató és foglalkoztató terek alakulnak ki, megteremtődnek az akadálymentes elérés feltételei, megfelelő számú illemhelyet hoznak létre.
Az eszközbeszerzések hozzájárulnak a kialakuló új attrakciók vonzerejének növeléséhez és a későbbi karbantartási és üzemeltetési feladatok ellátásához.
A visegrádi Füvészkertben növényismereti park és játszótér jön létre. A Felleg Park attrakcióit a Felleg Park körtúra köti majd össze.
A Széchenyi Terv Plusz program keretében megvalósuló projekt során aktív marketing tevékenység segíti a létrejövő új ökoturisztikai attrakciók piaci bevezetését és ismertségének növelését, a mindennapi működés támogatása érdekében szoftverfejlesztési tevékenység valósul meg.
A konzorciumi formában megvalósuló, várhatóan 10 új munkahelyet teremtő fejlesztés eredményeként új, önálló, országos szinten is jelentős ökoturisztikai attrakció valósul meg, az ország egyik leglátogatottabb turisztikai térségében.
Képek, forrás: Pilisi Parkerdő Zrt.