Ötvenötödik lett Fetter Erik az országúti kerékpáros alpesi körversenyen

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Valter Attila a pénteki utolsó etapon tizedikként ért célba, így két pozíciót rontva ötödik lett az országúti kerékpáros alpesi körversenyen. Térségünk sportolója, Fetter Erik összetettben 55., Dina Márton 66. helyen zárt – írja az MTI.

Az április 18-22. között megrendezett Tour of the Alps versenyen Fetter Erik is rajthoz állt. A pilisvörösvári bringás az első, 160,9 kilométeres szakaszt (mely Cles-től Primiero San Martino di Castrozza-ig tartott) a 42. legjobb idővel teljesítette.

A második szakaszt a Primiero San Martino di Castrozza és Lana között rendezték meg, a táv 154,1 kilométer volt. Fetter Erik 75. helyen, 4:09:56-os idővel ért célba. A harmadik etap útvonala Lana és Niederdorf/Villabassa között kanyargott 154,6 kilométer hosszan, Fetter Erik javított, ugyanis 38. helyen ért célba.

A negyedik szakaszt Niederdorf/Villabassa és Kals am Großglockner között rendezték meg, a sportolóknak 142.4 kilométert kellett megtenniük. A pilisvörösvári kerékpáros 56. lett, 3:34:16-os idővel teljesítette az etapot.

A záró futamon az EOLO-Kometa csapat versenyzője 86.-ként, a győzteshez képest 25:56 percnyi hátránnyal tekerte végig a 114,5 kilométeres Lient-Lienz távot. Az MTI beszámolója szerint az utolsó versenynapon végig zuhogott az eső, nehéz körülmények között kellett Fetter Eriknek helyt állnia. Összetettben végül 38:23 perces hátránnyal végzett az 55. helyen.