Vitályos Eszter lett a Fidesz-KDNP térségi országgyűlési képviselőjelöltje

Pinterest LinkedIn Tumblr +

„Drága Pilis-Dunakanyariak! Az a megtiszteltetés ért, hogy a Fidesz-KDNP jelölőszervezetei bizalmat szavaztak nekem, így képviselőjelöltként fogok indulni a jövő tavaszi parlamenti választásokon. Hiszem, hogy odafigyeléssel, támogatással és emberséggel csodákat tehetünk ebben a térségben!” – jelentette be december 22-én, szerdán közösség oldalán dr. Vitályos Eszter.

Sorra másra ismertetik a kormánypártok, hogy néhány hónap múlva kit küldenek csatába az országgyűlési képviselői pozícióért. A Pilis-Dunakanyar térségében egészen december 22-ig kellett várni a fontos hírig, amikor is dr. Vitályos Eszter jelentette be, hogy tavasszal az ő neve szerepel majd a szavazólapon.

Dr. Vitályos Eszter 1979. február 23-án született Budapesten: hívő, református családból származik, a felmenői között voltak papok, illetve lelkészek is. Dédapja, Kardos János ügyvéd volt, akire igazi példaképként tekint: az egyház világi elkötelezettjeként a Dunamelléki Református Egyházkerület főgondnoka volt, a második világháborút követő egyházüldözések idején pedig olyanok védelmét látta el, mint Ordass Lajos püspök, Esterházy Pál és Tóth Ilona.

Kardos János egyébként a politikai perekben végzett védőügyvédi tevékenységével bátor, kockázatot vállaló magatartásával, elszánt kiállásával, jogászi felkészültségével dédapja széleskörű megbecsültséget vívott ki nem csak magának, hanem az egész magyar ügyvédtársadalomnak.

Dédunokája, dr. Vitályos Eszter a Budapesti Evangélikus Gimnáziumban érettségizett, majd a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen szerzett jogi diplomát 2005-ben. 18 évesen elköltözött Budapestről egy Szentendrei szigeti kis településre, Pócsmegyerre. Itt 2006-ban és 2010-ben is megválasztották önkormányzati képviselőnek és társadalmi megbízatású alpolgármesternek. Ezekről a tisztségekről 2012-ben mondott le.

2001 és 2006 között a CIB Bank telefonos ügyfélszolgálatának csoportvezetőjeként dolgozott. 2006 és 2010 között Leányfalun a Polgármesteri és Jegyzői Titkárság vezetője volt. Ezt követően 2012 júliusáig az Országgyűlés Hivatalában kabinettitkári feladatokat látott el, majd egy évet a Miniszterelnökségen töltött a Parlamenti Ügyekért Felelős Helyettes Államtitkárság szakmapolitikai főosztályvezetőjeként.

2013-ban Lázár János a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) jogi és gazdasági elnökhelyettesévé nevezte ki. A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség megszüntetése után a Miniszterelnökség fejlesztéspolitikáért felelős helyettes államtitkára lett. 2014 és 2018 között a Miniszterelnökség európai uniós fejlesztésekért felelős államtitkáraként tevékenykedett.

  1. május 22. óta az Emberi Erőforrások Minisztériuma európai uniós fejlesztéspolitikáért felelős államtitkára. 2021. szeptember 20-tól a Nemzeti Múzeum főigazgatójának kinevezett L. Simon László megüresedett mandátumát tölti be az országgyűlésben. Egy fiú és egy lány gyermek édesanyja.

Személyében egy lelkes, lokálpatrióta, a térségéért dolgozó politikust ismerhettünk meg, aki nem csak Szentendrén, hanem Pilisvörösváron, Pomázon és a többi településen is rendre megfordul. Amellett, hogy részt vesz a rendezvényeken, aktív kapcsolatot ápol a közösségekkel és ott segít, ahol tud.

„Az év hátralévő részére mindannyiotoknak áldott ünnepeket kívánok. Januártól pedig folytatjuk a közös munkát az Átölel a Pilis-Dunakanyar stratégia alapján! Számíthattok rám, ahogy én is mindig számíthattam rátok. Ölellek benneteket!” – zárta videóját.

(Forrás: dr. Vitályos Eszter közösségi oldala/kormany.hu)

Megosztás.

A szerzőről

Hozzászólások lezárva.